3 DIENĀS UZLABOJIET DARBINIEKU NOTURĪBU, IESAISTI UN SOCIĀLĀS PRASMES

Kopienas
veidošana

12 ATSLĒGAS ATVĒRTAI UN AUTENTISKAI KOMUNIKĀCIJAI
UZŅĒMUMĀ, ORGANIZĀCIJĀ UN IKDIENAS ATTIECĪBĀS

Mūsdienu pasaulē vēlme pēc patiesas saiknes, kopienas un kopības ir aktuālāka nekā jebkad, jo dziļas, autentiskas attiecības kļūst arvien retākas.

PIEKRĪTAT?

Iztēlojieties darba vietu, kurā katrs darbinieks jūtas patiesi redzēts un novērtēts – tā ir vieta, kurā cilvēki jūtas kā mājās un grib palikt kopā neatkarīgi no grūtībām.

 

Iepazīstieties - Kopienas veidošanas (Community Building) piedzīvojums, kas paātrina laiku un ļoti ātri panāk tādu drošības un pieņemšanas pilnu vidi attiecībās ar citiem, kas parasti prasa daudzus gadus un spēcīgu apzinātības līmeni.

Šeit mēs to panāksim 3 dienās.

Komandas ar augstu psiholoģisko drošību demonstrē


Kopienas veidošanas procesa
mērķis ir sasniegt dziļas
emocionālās drošības un
savstarpējas cieņas stāvokli

Šis process
paātrina laiku..

Kopienas veidošana ir pieredzē balstīts grupas/komandas attīstības process, kas paātrina laiku. Tas ļoti īsā laika periodā veido miera, uzticības, drošības un cieņas pilnu vidi. Arī ar savstarpēji ļoti atšķirīgiem cilvēkiem un uzskatiem.

We offer a range of specialized services tailored to meet your individual needs.

..un aizved pie
Patiesas kopienas..

Lai gan vārds ''kopiena'' tiek uztverts dažādi, Patiesa kopiena un kopība ir pieredze, kas pašlaik ir reta ikdienas dzīvē. Šī pieredze ietver komunikācijas dziļumu, saikni, atklātību, neaizsargātību un piederības sajūtu. Patiesas kopienas piedzīvošana arī prasa apgūt un praktizēt noteiktas prasmes, principus un veidus, kā būt un komunicēt vienam ar otru.

We offer a range of specialized services tailored to meet your individual needs.

..izmantojot 12 komunikācijas vadlīnijas

Kad Dr. Peks, Kopienas veidošanas procesa aizsācējs un grāmatas ''The Road Less Travelled'' autors, vadīja seminārus, viņš pamanīja, ka dažreiz cilvēki izveido saikni un piedzīvo Patiesu kopienu, bet dažreiz ne. Šīs vadlīnijas ir radušās 35 gadu pieredzes rezultātā. Ja grupas un komandas ievēro šīs vadlīnijas, tās, visticamāk, pieredzēs saikni un Patiesu kopienu. Vadlīnijas neievērojot, tās visdrīzāk nepiedzīvos dziļu saikni un Patiesu kopienu.

 

Viens no svarīgākajiem iemesliem, lai apmeklētu Kopienas veidošanas apmācības, ir pieredzēt un apgūt šīs vadlīnijas, lai jūs varētu tās ieviest savā ikdienā gan mājās, gan darbā.

Kopienas veidošanas ieguvumi

Uzņēmumiem

Psiholoģiskā drošība un piederība: uzlabo darbinieku labbūtību un komandas darbu

Komunikācijas efektivitāte: tieši ietekmē veiksmīgu projektu izpildi

Noturība un iesaiste: cilvēki neiet prom no komandām, kurās jūtas redzēti, dzirdēti un pieņemti

Organizācijām

▲ Darbinieku/brīvprātīgo iesaiste un mainības samazināšana: darbinieki ir vairāk motivēti palikt organizācijā, kurā ir atbalstoša darba vide un kurai izjūt piederības sajūtu
▲ Vadības attīstība: spēja vadīt komandas efektīvi un empātiski veicina pozitīvu darba kultūru un ilgtermiņa panākumus

Interešu grupām

▲ Spēcīgākas saiknes: dziļas attiecības veicina grupas vienotību un uzticību

 Kopīgs redzējums: saskaņotas vērtības ļauj grupai efektīvāk reaģēt uz izaicinājumiem un izmaiņām

▲ Uzlabota līdzdalība: veicina ilgtermiņa iesaisti un atbildību par kopīgu mērķu sasniegšanu

Ir 4 kopienu
attīstības
posmi - kurā
esat jūs?

Kopienas veidošanā tiek izšķirti četri grupas attīstības posmi. Pirmie divi posmi ir pazīstami lielākajai daļai cilvēku, jo viņi tos piedzīvo ikdienas dzīvē. Tomēr trešais un ceturtais posms parasti ir ļoti reti sastopams un prasa jaunas prasmes, komunikācijas modeļus un disciplīnu.

1. Pseidokopiena

Raksturīga pieklājība; paviršība; izvairīšanās no domstarpībām un sarežģītiem jautājumiem; atšķirību noliegšana.

2. Haoss

Raksturīgs efektīvas klausīšanās trūkums; nelūgtu padomu sniegšana; nepieciešamība kontrolēt citus un rezultātus; nesaskaņas un konflikti.

3. Tukšums

Raksturīga riskēšana un neaizsargātība; atklāšanās un atbrīvošanās no aizspriedumiem, aizvainojumiem vai nepieciešamības ''salabot'' kādu vai kontrolēt citus.

4. Patiesa kopiena

Cieņa pret individuālām atšķirībām; klausīšanās dziļums; neparasts grupas drošības līmenis; efektīva lēmumu pieņemšana; veselīga refleksija; piederība; ''gracioza'' konfliktu risināšana; rūpes vienam par otru (pat ja cilvēki viens otram nepatīk).

Apmācību mērķi

1. Veidot īstas, dziļas saiknes un attiecības ar citiem dalībniekiem.

2. Identificēt un atbrīvoties no personiskajiem šķēršļiem, kas traucē autentiskai komunikācijai un attiecībām.

3. Izzināt Kopienas veidošanas grupas procesa 4 posmus un iemācīties tiem efektīvi virzīties cauri.

4. Veicināt sociālās prasmes un emocionālo inteliģenci.

5. Pieredzē apgūt 12 autentiskas un atklātas komunikācijas vadlīnijas.

6. Piedzīvot 4. posmu Kopienas veidošanas procesā ar nosaukumu “Patiesa kopiena'', t.i., “autentiskas saiknes”, “neparastu drošību” un “ārkārtēju cieņu”.

''Kopienas veidošana ir pilnībā mainījusi kultūru mūsu organizācijas visos līmeņos. Mūsu komanda ir kļuvusi godīgāka un atklātāka savā starpā, kas ir veicinājis produktivitāti un morāli. Darbinieki ir paziņojuši, ka Kopienas veidošana ir mainījusi viņu dzīvi; es zinu, ka tā noteikti ir mainījusi manējo. Mēs esam apņēmušies piedāvāt Kopienas veidošanas pieredzi visiem mūsu darbiniekiem un iestrādāt šos principus mūsu darbības struktūrā.''

Dona Bārneta, Running Rebels izpilddirektore

Apmācību saturs

Interaktīvi
uzdevumi

Jūs eksperimentāli apgūsiet katru no 12 komunikācijas vadlīnijām ar īpaši strukturētu uzdevumu palīdzību, lai uzlabotu komunikāciju ikdienā.

Darbs pāros un
mazās grupās

Lai pieredzētu reālu jauno prasmju pārnesi uz dzīvi, jums tiks nodrošinātas dažādas vides. Varēsiet atpazīt un pārvarēt savas komunikācijas barjeras, strādājot gan pāros, gan grupās.

Apļa laiks

Kopienas veidošanas prasmju apmācības apvieno šīs metodes pamatu - apļa laiku - ar uzdevumiem mūsdienu izaicinājumu risināšanai. Tā laikā jūs būvēsiet attiecības visā grupā un praktiski mācīsieties pielietot 12 komunikācijas vadlīnijas komandā.

Apzinātība

Viens veids, kā rakturot Kopienas veidošanu, ir (ne vadīta) grupas apzinātības prakse. Grupas efekts to padara īpaši spēcīgu, tomēr tā neaizstāj regulāras apzinātības prakses ieviešanu ikdienā. Savukārt meditācijas un apzinātības praktizēšanas neskaitāmie, zinātniski pierādītie ieguvumi uzlabo darbinieku labbūtību, samazina stresu, veicina radošumu, koncentrēšanās spējas, produktivitāti, utt.

Mēs piedāvājam papildināt Kopienas veidošanas pieredzi ar ievadkursu apzinātībā un meditācijā. To apvienošana palīdzēs apmācību rezultātus vieglāk pārnest uz reālo dzīvi. Kursu vada sertificēta meditācijas skolotāja.

Apmācību formāts

3 dienu apmācības

3 dienu apmācības ir Kopienas veidošanas metodes apguves standarts. Katras dienas programma ilgst 10h (ieskaitot pauzes), un pastāv liela varbūtība, ka grupa piedzīvos 4. Kopienas veidošanas fāzi - Patiesu kopienu.

Iespējami gan varianti ar došanos mājup katru vakaru, gan paliekot kopā norises vietā un papildinot dienu ar izklaidējošām aktivitātēm.

1-2 dienu apmācības

1-2 dienu apmācības ir modificēta versija standarta formātam, kurās padziļināti tiek apgūtas grupai visaktuālākās komunikācijas vadlīnijas. Šis formāts ir ieteicams, ja vēlaties iepazīties ar Kopienas veidošanas metodi vai atkārtoti to piedzīvot tajā pašā sastāvā un strādāt pie kāda konkrēta komunikācijas izaicinājuma. Atšķirībā no 3 dienu programmas, šajā būs daudz mazāk apļa laika.

8 nedēļas - 8 mēneši

Standarta programma, kas tiek piedzīvota ilgākā laika periodā. Sastāv no 8 iknedēļas, ik pāris nedēļas vai ik mēneša nodarbībām 3h garumā. Šis ir vienlaicīgi maigāks un pamatīgāks veids, kā apgūt un integrēt ikdienā visas 12 autentiskas komunikācijas vadlīnijas, un var tikt apvienots ar apzinātības un meditācijas ievada vai paplašinātu kursu.

Atsauksmes

''Esmu pieredzējis Kopienas veidošanas apmācību spēku un potenciālu. Fasilitatoru atbalstošais vadīšanas stils spēja virzīt grupu uz daudz dziļākiem attiecību līmeņiem un izveidot saiknes, kurām ir bijusi ilgstoša ietekme uz manu dzīvi. Semināru iesaku ikvienam, kurš meklē autentiskumu savā dzīvē un panākumus savā organizācijā vai biznesā.''

Džons Pērsons, DuPont vadītājs

''Es iesaku Kopienas veidošanas metodoloģiju, apmācību principus un prasmes ikvienam, kurš vēlas veidot drošu un atvērtu vidi savā organizācijā un izjust dziļumu, ko parasti piedzīvojam tikai intīmā vidē. Mēs visvairāk guvām no tā, ka piedalījās visa organizācija. Man personīgi šīs apmācības ir palīdzējušas manai ikdienas komunikācijai, jo īpaši labāk klausīties un mazāk runāt.''

Tomass Hasala, Nexteria izpilddirektors

''Mani tik ļoti aizkustināja mūsu nedēļas nogale. Esmu apmeklējusi klusuma meditācijas retrītus un uz apzinātību balstītas stresa mazināšanas (MBSR) kursu ko arī mācu citiem. Es uzskatu, ka tas, ko piedzīvoju Kopienas veidošanas seminārā, bija spēcīgāk nekā jebkurš no maniem retrītiem vai meditācijas kursiem. Esmu dziļi pazemīga un pateicīga par šo pieredzi.''

Dženija Lī, biheiviorālā terapeite

Bieži uzdoti jautājumi

Kāds ir apmācību ilgums?

Standarta apmācības ilgst 3 dienas. Ir iespējams šo pašu programmu iziet vairākos mēnešos pa daļām vai saīsināt pēc pieprasījuma.

Kam būs noderīgas šīs apmācības?

Ikvienam, kas vēlas personisku vai profesionālu izaugsmi, t. sk. kopienu līderi, uzņēmumu un komandu vadītāji un darbinieki, studenti un klientu apkalpošanas speciālisti. 

Cik maksā dalība apmācībās?

3 dienu seminārā standarta dalības maksa ir EUR 290 vienam cilvēkam. Grupām tiek piemērota maksa atkarībā no dalībnieku skaita un apmācību ilguma. 

Kāds ir minimālais un maksimālais dalībnieku skaits?

Minimālais - 12 cilvēki. Īpašos gadījumos tiek pieļautas arī 8 cilvēku grupas. Maksimālais limits - cik saiet vienā telpā.

Vai Kopienas veidošana atrisinās mūsu komandas konfliktus?

Kopienas veidošanas apmācībās konflikti tieši netiek risināti. Konfliktsituācijas komandās mēs palīdzam risināt ar iesaistītajiem vēl pirms apmācību pieredzes. Savukārt nākotnes konfliktu iespējamība tiek samazināta, jo tiek pacelts tolerances, cieņas un rūpju līmenis attiecībās starp komandas biedriem. Arī tad, ja cilvēki ir savstarpēji ļoti atšķirīgi.

Kā notiks sagatavošanās apmācībām?

Esošām komandām piedāvājam un ļoti iesakām sagatavošanās posmu pirms apmācībām. Tā laikā mēs veicam intervijas ar komandas biedriem, lai apzinātu dalībnieku attieksmi, izaicinājumus un vajadzības, laicīgi atrastu ''ziloņus istabā'' - problēmas, kuras visi apzinās, bet neviens par tām nerunā. Pamatojoties uz iegūto informāciju, pielāgojam apmācību saturu un sniedzam praktiskus ieteikumus tajās organizācijas darba jomās, kas nav tieši saistītas ar apmācību mērķiem.
Ja tiek atklātas konfliktsituācijas, tad piedāvājam arī konfliktu risināšanas atbalstu vēl pirms apmācībām.

Komanda

Apmācības parasti vada 2-3 apmācīti fasilitatori.

Pieredzes apmaiņas nolūkos komandu var papildināt starptautiski fasilitatori.

Rota Mārīte Strazda

Sertificēta meditācijas un apzinātības trenere ar 10 gadu pieredzi grupu attīstības virzīšanā, biedrības ''Mindful Journeys'' dibinātāja, Kopienas veidošanas fasilitatore.

Edward Groody

Community Building International dibinātājs. Jau 35 gadus strādā kā organizāciju attīstības treneris ASV. Edvards izstrādāja Kopienas veidošanas metodi ar savu mentoru Skotu Peku. 

Arina Matvejeva

Sertificēta Kopienas veidošanas fasilitatore ar pieredzi akadēmiskajā vidē un psiholoģijā, kas ienesusi Kopienas veidošanu Latvijā un Ungārijā.

Tiekamies labākā komandas darbā un atklātās sarunās!

Piesakiet savas apmācības un/vai uzdodiet savus jautājumus šeit vai sazinoties pa telefonu: +371 20062784 (Rota).